Orbán Kirgizisztánban: A magyar egy olyan nép, amely a békében jó, a háborúban kevésbé
A magyar kormányfő szerint a sors keze van abban, hogy hat évvel ezelőtt éppen Kirgizisztánban vették fel Magyarországot a Türk Tanácsba.
A magyar kormányfő szerint a sors keze van abban, hogy hat évvel ezelőtt éppen Kirgizisztánban vették fel Magyarországot a Türk Tanácsba.
A miniszterelnök elutazik, hogy a türk kapcsolatokat ápolja
A pénz felett Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter rendelkezhet.
A kijevi, moszkvai és azerbajdzsáni útja után újabb “meglepő találkozásokat” ígér Orbán Viktor a jövő hétre.
A korrupcióra és az emberi jogokra nem sok tekintettel lévő országokkal barátkozik szívesen a magyar kormány. A friss korrupcióérzékelési lista alapján van a kormánynak olyan szövetségese, amely kevésbé korrupt, mint Magyarország, de azért a legtöbb partner helyzete rosszabb, mint a mienk.
Két lovat próbál egyszerre megülni Orbán Viktor, aki a Türk Tanácsban támogatta azt az izraeli konfliktussal kapcsolatos állásfoglalást, amire az ENSZ-ben nemet mondott. A „keresztényvédő” magyar kormányfő az azeri elnöknek is elismerését fejezte ki a keresztény örmények kiűzéséért Karabahból.
Határozott állásfoglalást tett a török elnök az izraeli-palesztin háborúval kapcsolatban, a tel-avivi nagykövetét tiltakozásul hazarendelte Törökország.
De hosszan értekezett arról, hogy Európának B-tervre van szüksége, mert Ukrajna nem győzhet.
Azerbajdzsán szeptember közepén indított újabb támadást az örmények lakta Hegyi-Karabah régió ellen. A támadásban több tucat ember meghalt, a volt elnököt pedig elfogták. A magyar miniszterelnök „gratulált a mélyen tisztelt" azeri elnök úrnak a „munkálatokhoz".
„Hidat kell képezni Kelet és Nyugat között” – indokolta a lépést Asztanában Szijjártó Péter külügyminiszter.
Szijjártó szerint a kazah fővárosban "végre férfias az időjárás".